Zakladatelka společnosti Mary Kay byla skutečně jednou z nejvýraznějších žen minulého století, která zanechala jedinečný odkaz, který má nejen neotřesitelnou cennou minulost, ale především zářivou budoucnost. Mary Kay Ash právem patří titul průkopnice pracovní příležitosti pro ženy. Přinesla uznání ženám za jejich talent v době, kdy to nebylo vůbec běžné.

Nezáleží na tom, kde začnete, ale kde skončíte

Narodila se 12. 5. v Texasu a pocházela z prosté rodiny, kde se ale naučila tvrdé práci, víře v sebe sama a pozitivnímu přístupu. Maminka jí vštěpovala jeden z nejdůležitějších přístupů, který Mary Kay dále přenesla i do společnosti Mary Kay – „Ty to dokážeš!“ Jejím obrovským darem byla vášeň posouvat ostatní okolo sebe vpřed a inspirovat je, aby ji následovali.

„Vy to dokážete!“

Správný čas využít příležitost je právě teď

Během války prodávala knihy, poté pracovala ve společnosti přímého prodeje, kterou po 25 letech tvrdé práce a na vysoké pozici opustila, protože byl v rámci povýšení upřednostněn muž, kterého sama školila. V první chvíli se rozhodla napsat knihu, aby pomohla ženám ve světě podnikání. Následně zjistila, že to ve skutečnosti není kniha, ale jedinečný marketingový plán pro společnost snů. A tohoto snu se Mary Kay Ash nevzdala a 13. září 1963 založila svou kosmetickou společnost pro ženy, která měla na začátku 9 nez. kosmetických poradkyň a nabízela 1 podkladovou bázi a 4 přípravky péče o pleť. 

Dnes se tento sen, tato společnost se srdcem stala světem příležitostí pro ženy, které chtějí roztáhnout křídla a pracovat na svém vlastním snu. A jak řekla Mary Kay: „Úspěch není nikdy výsledkem štěstí, okolností nebo kouzla. I když vám někdo může úspěch slibovat, nikdo vám ho nemůže dát. Může vám nabídnout příležitost a vy ji musíte naplnit svou touhou a prací.“

Mary Kay Ash, 1953

Mary Kay Ash obdržela celou řadu významných ocenění a patří mezi osobnosti, které byly výrazným, nejen podnikatelským, ale především lidským vzorem pro svou osobní sílu, odhodlání, vnitřní moudrost a způsob vyjadřování, díky kterému uměla ocenit, posunout a povzbudit každého, kdo se do jejích slov zaposlouchal. 

Oslavme právě a nejen tento měsíc společně narozeniny naší zakladatelky jejím výstižným odkazem – „POŠLI TO DÁL!“ Ukažme dalším ženám jedinečnost našich přípravků, geniálnost příležitosti, hloubku naší filozofie a obohaťme jim život tím, že budeme dál šířit poselství, které před mnoha lety vzešlo jako sen jedné moudré a nezapomenutelné ženy.